By kobiety były bezpieczne- Blogerzy dla BezpiecznaJa

08:55

Cześć! Zdecydowałam się wesprzeć akcje BezpiecznaJa, ponieważ jestem kobietą świadomą zagrożeń i swoich możliwości wobec nich. Zdaję sobie sprawę z tego że wiele zarówno młodych jak i starszych kobiet jeszcze tej świadomości nie mają i nie za bardzo wiedzą co im grozi oraz jak się przed tym uchronić. Większość kobiet uważa że ich to nie dotyczy, ale pamiętajcie, że w każdej chwili może nas dotknąć przemoc, nawet jeżeli nie w bezpośrednim kontakcie to naszych mam, córek, kuzynek, przyjaciółek, cioć itp. itd. 

Zastanów się ..
 • Zdarza ci się wracać nocą?
 • Boisz się czasem komuś postawić, bo nie wiesz jak może na to zareagować?
 • Zaczepki- nie wiesz jak wtedy się zachować?
 • Chciałabyś komuś pomóc, ale nie wiesz jak?
 • Nie wiesz kto cię wspiera?Tego uczy BezpiecznaJa i BezpiecznaJaTeen (wersja dla nastolatek). Obejrzyjcie poniższy filmik i zastanówcie się nad tym co napisałam powyżej.BezpiecznaJa to kobieta świadoma siebie, swojej pozycji i swoich możliwości. To kobieta pewna siebie z dużym poczuciem bezpieczeństwa w otaczającym ją świecie. Świadoma skali zagrożeń oraz wiedząca jak je rozpoznawać zanim nastąpią, jest spokojniejsza o siebie i swoich bliskich. Łatwiej rozwiązuje problemy, radzi sobie z traumami i nie dopuszcza do sytuacji jej zagrażających.
BJ-Crowdfunding_banerek_kim_jest_bezpieczna_nastolatka.jpgBezpiecznaJaTeen to nastolatka, która mimo młodego wieku jest odpowiedzialna i świadoma. Bezpiecznie wchodzi w dorosłość wiedząc, że za plecami wciąż ma czujne oczy rodziców, którym przede wszystkim zależy na jej szczęściu. 
Ty, możesz je wesprzeć by takie były  na 100% Bo wiesz, że Twoja córka to wchodząca powoli w dorosłe życie nastolatka. Chcesz by była świadoma otaczającego ją świata, silna, niezależna i bezpieczna. Chcesz by Twoja żona, matka i siostra były bezpieczne. My wiemy, że TY chcesz mieć kontrolę w sytuacjach, które cię przerażają.
Wyobraź sobie, że wiesz, co się dzieje, i co zrobić, kiedy scenariusz, który nigdy nie powinien się przydarzyć nikomu, zdarzy się Tobie, Twojej córce, Twojej siostrze czy przyjaciółce. https://www.staticwspieram.pl/img/nothing-b62697dd01b723278de8122acb70f6b8.gifhttps://www.staticwspieram.pl/ckfinder/userfiles/26679/images/HELP1-8bcb4b1ea0a393f1b54f5b9699213506.jpg


Aktualnie stowarzyszenie Fair Is zbiera fundusze na organizację szkoleń. Dla nich liczy się każda złotówka. Nie bądźmy obojętni. Na stronie zbiórki funduszy znajdziecie wiele informacji na ten temat. 


Oprócz tego: 


Stowarzyszenie Fairis szuka blogerek do współpracy.
Chodzi o wspólną blogerską działalność charytatywną, wsparcie kobiecego projektu bezpłatnych szkoleń dla kobiet i nastolatek w zakresie prewencji przemocy i gwałtu, BezpiecznaJa. Projekt rozpoczyna obecnie ogólnopolską trasę bezpłatnych szkoleń w każdym mieście dla uczennic lokalnych szkół gimnazjalnych i średnich oraz osobno dla kobiet 18+. Na początek tego celu zbieramy środki poprzez akcje crowdfunding'ową [CF].

Szkolenie mocno rozwojowe, motywujące, budujące świadomość i siłę do zmiany swojego życia.
Cała akcja świetnie wpływa na PR bloga, a do tego powoduje zwiększenie odwiedzin.
Jak?
1. My umieszczamy logo i link do każdego bloga biorącego udział w akcji [po przesłaniu do nas linku do wpisu oraz logo] na bezpośredniej stronie bezpiecznaja.pl w zakładce "wspierający / blogerzy",dodatkowo raz w tygodniu publikujemy na naszym FP link do zaktualizowanej zakładki". To samo zostanie umieszczone w zakładce Wspierający / Blogerzy na oficjalnej stronie Stowarzyszenia FAIR IS, które jest patronem akcji BezpiecznaJa. [fairis.pl]
2. We wpisie powinna znaleźć się informacja o blogerze od którego wywodzi się akcja i nominowanie kolejnych 2 blogerek. One również umieszczają u siebie we wpisie link do bloga,który je nominował i nominują kolejne dwie blogerki. W ten sposób powstaje powiązana sieć linków.
3. Napisz też w kilku słowach "co rozumiesz przez "poczucie bezpieczeństwa"" lub "dlaczego uważasz, że bezpieczeństwo jest ważne.

Dodatkowo jedno z wydawnictw, które wspiera akcję BezpiecznaJa, przekazało dla 10 chętnych blogerek książki " Co mnie zmieniło na zawsze" lub " Sama się prosiła" do dodatkowego zrecenzowania przy okazji wpisu do akcji.

Daj znać proszę czy chciałabyś dodatkowo wpisać  recenzję książki. [Książka zostanie wysłana z wydawnictwa do Ciebie]

Tytuł wpisu powinien zawierać zwrot: "Blogerzy dla BezpiecznaJa" oraz zawierać tę frazę w treści oraz słowach kluczowych żeby zwiększyć wyszukiwalność bloga po tej frazie. Szczególnie mocne działanie SEO na samym początku akcji, bo blog trafia w silniki googl'a jako jeden z początkowych i bardzo długo wyskakuje na pierwszych miejscach w wyszukiwarce.
Wpis musi tez zawierać aktywny  link do akcji CF BezpiecznaJa [pomagam.im/BezpiecznaJa]
Gdybyś dodatkowo zechciała wesprzeć akcje jakaś wpłatą, nawet 5 zł, warto wtedy zakładając konto na pomagam.im założyć od razu konto firmowe z nazwą bloga,  podać w opisie link do niego, jakiś ciekawy opis i dać się poznać jako darczyńca dodatkowej grupie docelowej, która przegląda profile tych, którzy wspierają projekt. Pojawia się wtedy od razu kolejny świetny, wysokowartościowy link prowadzący do Twojego bloga.

Link do całej akcji z którego dowiecie się o wiele więcej na jej temat niż tutaj KLIK

Kiedy Twój wpis powstanie, przyślij proszę link do niego oraz swoje logo na adres blogerzy@bezpiecznaja.pl

You Might Also Like

5 komentarze

 1. To bardzo dobra inicjatywa!
  Buziaki Kochana!

  OdpowiedzUsuń
 2. Baaardzo fajny projekt! Teraz aż strasz wychodzić samemu z domu, więc taka akcja "łącząca" dziewczyny naprawdę jest super pomysłem ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. bardzo ważny i potrzebny projekt. Sama zastanowię się, czy nie wziąć udziału.

  OdpowiedzUsuń
 4. My też popieramy:

  http://mlodzinadorobku.pl/blogerzy-dla-bezpiecznaja/

  OdpowiedzUsuń